Maratón klub Kladno

logo

Slovo ředitele Kladenského maratónu

Publikováno 5. 8. 2019

Kladenský maratón je plnoletý!
Před více než osmnácti lety jsme se rozhodovali, jestli a jak udělat na Kladně maratón.


Vznikla varianta na tříkilometrovém lesním okruhu s řadou dětských chyb, ale s celkem úspěšným zakončením pro 71 účastníků prvního ročníku. Postupně se dala dohromady parta pořadatelů z těch, kteří se nenechali odradit počátečními problémy a nastala nikdy nekončící cesta…
Mám tu čest vést a řídit skupinu lidí, kteří poznali mnoho světových maratónů a mohou tak svoje poznatky ze strany závodníků překlopit do námětů, nápadů a řešení v pozici organizátorů, rozhodčích a pořadatelů, kteří se po téměř dvě desítky let snaží vytvořit závod, který se bude líbit co nejširšímu okruhu maratónců.
Kladenského maratónu se historicky zúčastnila řada skvělých maratónců, kteří za osmnáct let vytvořili zajímavou paletu vítězů. Za zvláštní zmínku stojí výkony Mulugety Serbessy šestinásobného vítěze. Mezi startéry jsme uvítali atletické osobnosti Elišku Klučinovou a Vlastimila_Zwi­efelhofera.
I letos máme pro všechny maratónce připravena trička a medaile. Vítězové ve všech kategoriích dostanou poháry a finanční odměnu. Každý maratónec si může ponechat svoje startovní číslo jako suvenýr a opět připravujeme možnost on-line tisku osobního diplomu. Samozřejmostí se stala vegeteriánská strava v cíli. A jako vždy máme pro návštěvníky a doprovod maratónců k dispozici jeden z nejkrásnějších atletických stadionů, s možností využití dalších aktivit: lanový park, posilovna, plavecký bazén, trampolínový park či nedalekou saunu, podrobnosti (zde).

Závěrem mi dovolte poděkovat všem sponzorům a partnerům bez jejichž podpory by Kladenský maratón nebyl tím, čím se postupem času stal.

Přeji vám krásný sportovní zážitek!

František Tůma
ředitel Kladenského maratónu


Přihlášku, fotografie, videa, výsledky a další informace najdete na stránkách: Maratón klubu Kladno aktuality pak na našem facebooku.


 

František Tůma

Maratón klub Kladno

Je spolek se zaměřením na vytrvalostní běh a pořádání běžeckých závodů. 

Nabídka sponzorům


Anketa

Jak se vám líbí nová trať Kladenského maratónu?
Je lepší (85 %)
graf
Je horší (6 %)
graf
Je stejná/nevím (9 %)
graf

© Maratón klub Kladno | Mapa stránek | Napište nám