Maratón klub Kladno

logo

Letem – běžeckým světem

Publikováno 17. 4. 2014

Druhý dubnový víkend byl nejen bohatý na různé závody, ale i na vynikající výkony „našich“ závodníků. Čím začít? – Asi tím nejdelším.

V Mníšku pod Brdy startovala tradiční Brdská stezka. 50 kiláků lesem, po cestách a silničkách schovaných v části Brdské vrchoviny zvané Hřebeny. A s pěkným převýšením – 830m! Závod si získává stále větší oblibu, a to hlavně z domácích luhů. Tytam jsou doby, kdy výsledková listina převažovala závodníky z Německa. Letos udávali, nejen co do počtu, ale i co se kvality týká, tón Češi (zmíním jen ty nejrychlejší – Radka Brunnera a Dana Orálka). Co naši? – Jarda Bohdal si v nabité konkurenci doběhl v nejmladší kategorii pro skvělé 4. místo. Markéta Gruberová mezi nejmladšími ženami obsadila bronzový stupínek a s nepatrnou ztrátou za ní závod dokončila Soňa Rybáčková. Zpět k mladým klukům – zdárnou ultramaratónskou premiéru výborně zvládli Dušan Horbaj (Kladeňák, zatím není MK) a Michal Kučera (použiji-li jeho vlastních slov – v závěru sice dost unavený, ale také – už nejsem maratónec, ale ultramaratónec!). V nejmladší veteránské kategorii dobře zabojovali 2 Petrové – Válek a Švanda a 2 Pavlové – Hons a Mach.

20. – jubilejní Mělnický maratón míru – a že by byl bez kladensko-unhošťské účasti? Asi nemyslitelné. Mirek Vostrý patří do tradičního maratónského inventáře, jeho další cílová čárka ho určitě více popohnala k plánovanému ročnímu rekordnímu zápisu. Stabilní – výbornou formu potvrdila Lenka Bayerová a vystoupala také na bronzový stupínek. Pepa Beránek docela svěže prolomil 4 hodinovou bariéru a pár metrů za ním, v čase 3:56, si maratónskou premiéru prožil stochovský Milan Vomastek.

KVOK – ne, nebojte, nejsme ve zvířecí oblasti, to jen používám zažitou zkratku populárního silničního Kolín-Velký Osek-Kolín, letos prodlouženého na 1/2M. Radka Zbíralová – zlato ve své kategorii, celkově druhá žena! Alice Urbancová – rovněž ve své kategorii zlatá!, Mirec Urbanec (opět lehce přetlumočím jeho vyjádření – nešlo to) pátý v padesátnících.

Dalším ze známých, dobrých a ověřených půlmaratónů byl Bakovský. I v jeho výsledkové listině jsou hezky viditelná děvčata z naší oblasti. Po mateřských povinnostech se velice kvalitně rozbíhá unhošťská Ivana Collie (Ducháčková), v ženách starších 35 let vybojovala stříbro! A to není vše, nezdolná, neunavitelná, usměvavá – ano, Hanka Breburdová, si na téže trati zaběhla osobák!

Zdeněk Kučera


Maratón klub Kladno

Je spolek se zaměřením na vytrvalostní běh a pořádání běžeckých závodů. 

Nabídka sponzorům
Připravujeme

ne 21. dubna 2024
Cross Rösslera - Ořovského

Kde: Pivovar Dědkův mlýn
Délka trati: 5,5 Km
Start: 10:00
Informace zde


ne 28. dubna 2024
Běh o krušovický soudek

Kde: Stochov u památného dubu sv. Václava
Délka trati: 20 Km
Start: 9:30 hod
Informace zde


st 1. května 2024
Memoriál Huberta Šuláka

Kde: Trampská osada Údolí oddechu, Podkozí u Chýňavy
Délka trati: 4,4 Km
Start: 10:30
Informace zde


so 4. května 2024
Kačický lesní běh

Kde: Cesta proti hájovně Obora u Kačice
Délka trati: 6 Km
Start: 10:30
Informace zde

© Maratón klub Kladno | Mapa stránek | Napište nám