Maratón klub Kladno

logo

Skvělá Hanka Breburdová

Publikováno 3. 3. 2014

Členka Maratón klubu Kladno Hana Breburdová absolvovala slavný Vasův běh. O své dojmy se podělila bezprostředně po svém návratu se Zdeňkem Kučerou.

Ahoj Zdeňku, to víš, přijeli jsme dnes ráno ve 3:30, tak jsem plná dojmů, i když jsem si jen hodinku schrupla a rychle do práce. Jedním slovem: úúúúúúúúúúžasné. Jen ta cesta do Švédska je strašně dlouhá, ale to k tomu Vasáku patří.

Vybíhala jsem takřka poslední od plotu z poslední 10. vlny a potom se hrnula jen vpřed. Sice byla strašná masa lidí přede mnou.....takže jsem byla teprve za hodinu a čtvrt na 88. km (odpočítávají každý km odzadu, takže je možnost si čas kontrolovat. Musím se pochválit, že jsem tak 65 km zvládla soupaž trasa je moc příjemná, pár kopečků a hlavně také příjemný skluz. Celá trasa je lemována fandícími lidmi, pečícími maso na ohýnku. Občerstvovaček je dost a navíc lidé i nabízejí během trasy všechno možné včetně čokolády, sušenek, rozinek, pečiva.....takže jsem veškeré zásoby donesla do cíle netknuty. A že jsem měla kapsy pěkně narvané, abych náhodou neměla hlad.

Celou dobu jsem se usmívala, protože mi to jelo dobře (chlapi mi pořádně namazali lyže, jela jsem v autobuse jediná žena.....takže se o mne starali jako o vlastní). Připadala jsem si jako princezna, jak se mi postarali o lyže, jako bych byla tím nejdůležitějším běžcem, a když jsem doběhla, všichni se ke mně hned vrhli a gratulovali jako vítězi. Moc to hřálo. Sníh byl rozmydlený, o nějakých stopách nebylo do 60 km ani vidu ani slechu a potom občas sporadicky, nebo projel skútr a jednu stopu nám vytvořil i během závodu. Cíl jsem dojížděla už za šera při zapálených svíčkách asi 6 km.....byla to nádhera. Takže jsem se kochala celou jízdu, i když počasí zase tak moc nepřálo.....ale já si to ještě zopakuji, abych si vylepšila čas i sluníčkovou atmosféru.

Vřele doporučuji alespoň jednou za život Vasák dát.....mám teď zpětně z toho moc hezký pocit, že jsem to zvládla, navíc v těch sněhových podmínkách, co letos nám zima připravila. Navíc pár lidí z autobusu ani nestihlo limit a pár lidí jen limit lízalo, takže jsem si hrdě řekla, že ještě do starého železa nepatřím a třeba se ještě dokážu i na běžkách trochu zlepšit, budou-li příští rok lepší podmínky. Řekla bych, že mne ten Vasák pěkně nastartoval a mám dnes prostě úžasnou náladu. Takže neváhej.....já už přemýšlím, kam příští rok.

SKOL Hanka


Maratón klub Kladno

Je spolek se zaměřením na vytrvalostní běh a pořádání běžeckých závodů. 

Nabídka sponzorům
Připravujeme

čt 28. září 2023
Neumannova stezka

Kde: Sokolovna, Unhošť
Délka trati: 9,6 Km
Start: 10:00
Informace najdete zde.


so 7. října 2023
Bernard Družecká Osmička

Kde: Sportovní areál SK Družec
Délka trati: 8 Km
Start: 11:00 (děti 9:30)
Informace najdete zde.


út 10. října 2023
Kladenská hodinovka

Kde: Městský stadion Kladno (Sletiště)
Délka trati: 1 hodina
Start: 16:00
Informace najdete zde.


ne 22. října 2023
Jesenický Surovec

Kde: Autokemp Jesenice
Délka trati: 6 km, 21 km
Start: 11:00 (10:00)
Informace najdete zde.

© Maratón klub Kladno | Mapa stránek | Napište nám