Maratón klub Kladno

logo

Winter Trophy 2013

Publikováno 11. 2. 2013

Zimní cena Maratón klubu Kladno 2013 je za námi. Je tedy na místě nechat vynořit nyní již ex post ta „pro a proti“ takto koncipovaného vyhodnocení a nechat trochu zaostřit rozmazané obrysy záměru, jehož smysluplnost se před jeho naplněním dala jen odhadovat.

Nemám ambici dobrat se těmito řádky k nějakému resumé – či vlastní nápad jako takový snad dokonce pochválit – neb by to ode mě nemohlo být objektivní. Nicméně subjektivně proč neventilovat pocit, že alespoň co do počtu klasifikovaných to má jakous takous vypovídací schopnost. A věřím, že zúčastnění se povětšině nad výsledky zastavili a zkoukli ty některé odstupy a situace, kdy ač výjimečně, ale v pár případech došlo k předjímaným soubojům.

Tak například Jirka Fingerhut v Třtici Jardu Mlejnka porazil o 22 vteřin, ovšem tento náskok mu do dvou dalších závodů nestačil a celkově zaostal za Jardou o vteřin 55, nicméně myslím, že druhé místo Jirka nepovažuje za neúspěch. Vašek Klos zase sice v Dubí prohrál o 22 vteřin s Jardou Šťastným, čímž se mu náskok z předchozích závodů ztenčil, ale pořád mu stačil, aby se umístil na třetím místě před Jardou.

Žen všechny závody odběhlo jen dohromady 6, ale i tak lze zmínit, že v celkovém pořadí se vítězka nad 35 Petra Reichlová vklínila před 2 mladý a obsadila 3. místo. A také zde se pořadí po posledním závodě měnilo, když Hana Matoušková předběhla v Dubí Lenku Hnízdilovou o víc, než kolik ztrácela po soubojích těchto dvou žen z prvních dvou závodů. Souboj o celkového vítěze svedli Dan Kupidlovský s Pepou Poduškou. Zde Pepa byl lepší na Zimním běhu Iva Domanského, ale ve Třtici a v Dubí na Dana nestačil a v celkovém součtu si Dan Kupidlovský odnáší pomyslný vavřín vítěze nultého „pokusného“ ročníku Winter Trophy Marathon clubu Kladno, mohu-li v nadsázce použít anglikánskou mutaci názvu…

Celkem všechny 3 závody absolvovalo 27 bežců a běžkyň, nejpočetněji jako obvykle padesátníci, pak čtyřicátníci a teprve poté mladý. Pro rok 2014 jsou Kongresem MK do Zimní ceny zařazeny závody 4 (Slaný, Třtice, Zimní běh a Dubí), což oproti 3 letošním může počet běžců s plnou účastí snížit, na druhou stranu to již nebude úplná novinka a třeba někdo si pohlídá účast s větším zájmen než letos.

Miloš Kmuníček


Výsledky Zimní ceny Maratón klubu Kladno 2013 najdete zde


Maratón klub Kladno

Je spolek se zaměřením na vytrvalostní běh a pořádání běžeckých závodů. 

Nabídka sponzorům
Připravujeme

so 9. března 2024
Těškovský okruh

Kde: Fotbalové hřiště FC Těškov
Délka trati: 7,3 Km
Start: 11:00 a dětské běhy 10:00
Informace zde


čt 14. března 2024
Narozeninová 5

Kde: Městský stadion Kladno (Sletiště)
Délka trati: 5 Km
Start: 16:30
Informace zde


ne 24. března 2024
Jarní běžecký den v Unhošti - Benův memoriál

Kde: Unhošť, Sokolovna, Melicharova 60
Délka trati: 42,2 Km, 21,1 km a 10 km
Start: 10:00
Informace zde


ne 31. března 2024
Testování čipové časomíry - měřený trénink

Kde: Na Cimrmanském, Kladno-Rozdělov
Délka trati: 10 Km
Start: 10:30
Informace zde

© Maratón klub Kladno | Mapa stránek | Napište nám