Maratón klub Kladno

logo

To také byla Rakovnická „15“

Publikováno 26. 8. 2012

Zamyšlení nad ovzduším Rakovnické 15 – 2012 – 20. závodu Poháru běžců KL a RA. A zase jsme zaznamenali rekordní účast!!! Je vidět, že trpělivá práce pořadatelů, organizátorů, managementu, PR agentur, inzerce, osobních vztahů, loobingu a cílená kampaň zvláště psychická, využívající faktu a situace, kdy starší běžec předběhne svého mladšího českého či i jinonárodnostního soukmenovce, jenž po chodníku kráčí, přináší ovoce.

A právě díky tomu, jsme byli 65kusoví oproti loňskému mrzkému počtu 64. Urraa!!! Počasí přálo, snad jen 20 stupňů ochlazovaných tu větrem do zad o jeden stupeň, tu na rovinách křivoklátských až o tři Celsie, a bylo dobře. Občas jsme půjčili nemajetným startovné (krásná Jerneková), aby ho nahradili v cíli svou vyhranou cenou, případně stejným obolusem (což se také stalo), občas jsme litovali, či možná ani nevadí, že nepřijela slíbená Policie ČR a nezastavila provoz v Městečku. To by bylo totiž bývalo bylo docela dobře… !!! :-( Protože nekázeň našich kámošů, kámošek, přátel a přátelkyň (schválně nevyužívám slovo podobné, aby třeba nebyl osočen… hi hi hi ), byla právě v Městečku až horoucně kašlající na všechny rady (ale v poho teď, když s nic nestalo), ale jen jeden postřeh sdělím: Všiml jsem si (no, asi jen v mé oblasti pozorování), že pouze jeden běžec běžel ortodoxně vlevo, jak řády stanovené před během stanovily. No, já to nebyl. Připojil jsem se k těm pomýleným z vlastního vrchařského osudu, nebo lépe řečeno nezkušeným, kteří se komíhali ze strany na stranu ve stoupání v Městečku a často vlastně určili, že auta za nimi, když běželi či spíše stoupali po pravé straně silnice, musela přibrzdit. Přitom mám změřeno, že levý part stoupání v Městečku je nejen bezpečnější, ale i kratší. Nyní auta zastavila, a když se pak mohla rozjet, dala super znát, i když nerada, zač je toho od výfuku loket. Pokud by jela stabilně po své straně a my po té své… nebylo co řešit, určitě jakoby nicméně (jak se moderně říká), nemyslíte? Ona totiž auta jedoucí dolů a třeba i zastavující, tolik kouřma nenadělaj… kruci, čím to může být? No, ale když nebyl tolik větor, ani horek, tak proč ne plynek, ne?… hm, tak snad příště to bude rozumnější.!

Jo, to bylo jen na slabý okraj, jinak fakt dobrý. Cítil jsem osobně dobrou atmosféru, jo… určitě. Jak se moderně říká. Nikdo se neztratil, všichni to trefili už u potoka na prvním kilometru, neběželi z Městečka zadem přes celý okres, jako se to povedlo blahé paměti panu Kočímu, kreslíři, běžícímu v bačkorách ještě s žebříčkovými sponami. A ani v Rakovníku neběželi na jakoby (jak se moderně říká) Prahu. Naše auta blikala, co to šlo a bylo to skoro víc vidět, než nezúčastněná refllexní Pomáhat a chránit… no slíbili, ale asi měli nějakej jinej těžkej ochranářskej případ.

Ale hlavně, že se nikomu nic nestalo, že jsme zůstali živí a setkali se s kamarády. A to, jak ti staří už skoro vykamarádění i noví neskoroskamarádění. A dovolím si říct, promiňte mi tu troufalost, že to bylo možná takové nějaké jiné, než jinde a že občas, nebo často snad, byla i sranda… a že jsme si to užili – teda já určitě (jak se moderně říká), … no když už se tak nadřeme, tak proč brát všechno až tak vážně, ne? Kruci, ale že to byl dobrej guláš, co?

Ale nicméně a jakoby a určitě (jak se také říká), stejně ten Bakalář, to rakovnický pivo je asi fakt dobrý, jen se po něm zaprášilo, když dobrovolně si ho zvolila, ve velké konkurenci jiných věcných cen, jako jednoznačnou odměnu většina vítězů. Moc vám všem díky za pozornost k našemu a snad, doufám, tak trochu vašemu závodu. Pomohli jste mu moc, že jste přišli. Snažili jsme se aby, jsme byli všichni spokojeni. Vím, že jsme byli!!! Poznali jsme to na vás… i na nás.

Takže, už nyní, smím-li upozornit, jednu fajfku na příští rok! Zaznamenejte ji, chcete-li a libily-li se vám křivoklátsko-rakovnické kopcolesy, do svého kalendáře na POSLEDNÍ SRPNOVOU NEDĚLI ROKU 2013 – to totiž bude výjimečný 35. ročník. Ne oproti těm před ním (to bych si netroufal slíbit), ale výjimečný oproti těm za ním… neb ony ještě nemohly být. Jo, ale fakt za to nemůžou. Ale díky vám, kamarádi běžci, na ně přijde řada. Zcela určitě, jak se už skoro nemoderně v příštích létech bude říkat.

Krásné dny přeje

Sláva Pilík – fakt jsem si to užil, já hajzl jeden neskromnej :-)

PS. Jo, a díky mým synům a dalším třem organizátorům za to, jak to beze mne a vlastně ještě lépe než… zvládli.

Výsledky budou následovat.


Maratón klub Kladno

Je spolek se zaměřením na vytrvalostní běh a pořádání běžeckých závodů. 

Nabídka sponzorům
Připravujeme

so 13. července 2024
Libečovská 14

Kde: Restaurace Chicago, Podkozí
Délka trati: 14,2 Km
Start: 10:00
Informace zde


so 17. srpna 2024
Džbánská 6

Kde: Fotbalové hřiště Řevničov
Délka trati: 6 Km
Start: 10:30 a děti 9:30
Informace zde

© Maratón klub Kladno | Mapa stránek | Napište nám