Maratón klub Kladno

logo

Žehrovický Kalspotkros – první ročník za námi

Publikováno 23. 5. 2012
O tom, že s Jitkou uděláme závod, jsme mluvily již někdy před dvěma lety. Předtím jsme se znaly jen od vidění a v neděli, když jsme byly znovu na trati Kalspotkrosu a sbíraly fáborky, mi Jitka říkala, že před pár lety by jí ani ve snu nenapadlo, že cestou, kde jsme míjely Kalspot, povede trasa našeho závodu, který jsme odkládaly na neurčito.

Rozhoupaly jsme se až někdy koncem léta na popud Iva Domanského, který se ptal: „ Kdyže bude ten závod v Žehrovicích?“ Začaly jsme přemýšlet o termínu v nabitém běžeckém kalendáři. Zimu jsme z důvodu bezpečnosti vyloučily a rozhodly se pro konec jara. Nakonec jsme musely termíny několikrát změnit a přizpůsobit se místním fotbalistům, kteří mají také přeplněný program. To, že jsme kvůli nim musely posunout hodinu startu z rána na odpoledne, se nakonec ukázalo být výhodou, protože nás napadlo spojit s naším závodem i Pepovu oslavu padesátin – Pepův Kal, respektive KAL s PODuškou. Pavlovi Hopovi Kratinovi totiž naskočila tahle asociace okamžitě a na běhu Lapákem se nás ptal, jestli tomu tak opravdu je.

Zpočátku se Pepa trochu zdráhal a rozmýšlel, jestli nedá přednost Velké Dobré, ale nakonec považoval za samozřejmé, že „kalit“ bude přece v „Žehrovicích“.

V neděli, když jsme s Jitkou hodnotily a rozebíraly závod, jsme se shodly na tom, že by nebylo od věci i v příštích ročnících posedět po skončení běhu a podělit se o své dojmy z tratě třeba při grilování něčeho „dobrého“. Předem by se vybraly peníze od těch, kteří by se pozávodní párty chtěli zúčastnit a objednala se nějaká ta specialita. Protože jsme zaznamenaly hlasy, že někteří bořšč až tak nemusejí, napadlo nás obměňovat ročník po ročníku poběžecké občerstvení, abychom uspokojily chuťové buňky všech účastníků.

Byly jsme velice mile překvapeny, kolik lidí se přišlo do Žehrovic proběhnout a ještě více nás potěšilo, kolik běžců i neběžců nám pomáhalo při vlastním závodě. Chtěly bychom poděkovat všem, kteří se ujali prezence a měření času – Zdeňkovi, Ivě a Lucce Kučerovým, Pepovi Poduškovi, Pavlovi Vinšovi také za perfektní zákres tratě na mapce pro orientační běžce, Benovi Pucholtovi za bleskové zpracování výsledků a za důvěru, protože nás zařadil do Sokolského poháru i přesto, že to byl nový závod a nevěděl tudíž do čeho jde, Marušce Beránkové, která se starala o pití, Martinovi Jedličkovi, že nám odvezl nakoupené ceny a měl svatou trpělivost při jejich samotném nakupování, Karlovi Kozlovi s Evou a Jitčiným rodinným příslušníkům za navigaci na trati, Mírovi Urbancovi za pomoc při značení tratě, Jirkovi Klesnilovi za tašky na ceny, Slávovi Pilíkovi, že přivezl celou aparaturu s mikrofonem, který jsme v tom fofru nestihli využít (Slávo, vše napravíme!). Našemu prezidentovi Frantovi Tůmovi děkujeme za užitečné rady v organizačních záležitostech. Poděkování patří samozřejmě starostce Kamenných Žehrovic paní Soně Černé za předávání cen a všem sponzorům uvedených v propozicích. Také „Brutymu“ za výborný bořšč a SK Kamenné Žehrovice za poskytnutí zázemí se šatnou a sprchami. Jestli jsme v tom výčtu na někoho zapomněly, rozhodně to nebylo úmyslné.

Takže nezbývá než se těšit na příští závod a tímto zveme všechny příznivce Kalspotkrosu na další ročník, který by se měl předběžně konat v sobotu 18. května 2013.

Alice Procházková a Jitka Růžičková


Maratón klub Kladno

Je spolek se zaměřením na vytrvalostní běh a pořádání běžeckých závodů. 

Nabídka sponzorům
Připravujeme

so 13. července 2024
Libečovská 14

Kde: Restaurace Chicago, Podkozí
Délka trati: 14,2 Km
Start: 10:00
Informace zde


so 17. srpna 2024
Džbánská 6

Kde: Fotbalové hřiště Řevničov
Délka trati: 6 Km
Start: 10:30 a děti 9:30
Informace zde

© Maratón klub Kladno | Mapa stránek | Napište nám