Maratón klub Kladno

logo

První desítka

Publikováno 15. 5. 2011
Minulou sobotu proběhl na Sletišti již tradiční „Běh lapákem“. Desetikilometrový závod se vine po relativní rovince kladenským parkem Lapák. Ze Sletiště, ke kolotoči (který už tam více let není), tři kolečka v parku a zpět na Sletiště.

Na start se dostavilo neuvěřitelných 100 závodníků ze všech koutů republiky. S výsledkem svého snažení jsem byla spokojena – má první desítka pod 40. Většinu tohoto závodu jsem se předháněla s berounským Mirkem Hasalem, chvilku měl energie více tak běžel přede mnou a chvilku se zase dařilo mě a ukázala jsem mu záda. V posledním kolečku jsem těsně před náběhem na návrat ke Sletišti doběhla Markétu Kratinovou, která taktéž s vypětím všech sil běžela svojí první desítku.

Hlavou se mi mihla vzpomínka na krušné začátky, a „znovu začátky“ běhání. Kdy uběhnout v kuse 3km bylo vysilující s několikadenními následky. A 10km mi přišlo jako neuvěřitelně daleko. Pak byla první desítka pod hodinu. Pochopitelně né v závodě, jen tak v tréninku při přípravě na první maraton. To si pamatuji jako dneska. Bylo to v Plzni na betonovém kilometrovém cyklooválu. Tam rozklusat, 10 koleček a domů. Vyklusání se nekonalo, pomalinku pěšky jsem to došla. Dva dny mě bolely holeně a představovala jsem si, že jsem uběhla jen ¼ maratonu a představa dalších 30km mi připadla hrozná.

První desítka v loňském pivním půl maratonu byla překvapivě plná CO2 a po makrele s chlebem, co jsem si dala k obědu, jsem si jí protrpěla. Druhou desítku Bernarda, kterou jsem nedala ani pod 45 minut !!! raději nebudu komentovat. V mém případě by bylo rychlejší jí uběhnout než vypít. (Pivní ½ maraton pro ty, kdo neznají, je jen pro ženy, muži mají celý maraton tj. 4 piva, a skládá se z 1km běh, 2 desítek piva a snahy o běh do celého půlmaratónu).

Všechny první desítky – myslím teď běhu – ať už to byly osobní rekordy nebo uběhnutá vzdálenost, které v sobotu padly si zaslouží obdiv.

Gabriela Raková


Maratón klub Kladno

Je spolek se zaměřením na vytrvalostní běh a pořádání běžeckých závodů. 

Nabídka sponzorům
Připravujeme

ne 21. dubna 2024
Cross Rösslera - Ořovského

Kde: Pivovar Dědkův mlýn
Délka trati: 5,5 Km
Start: 10:00
Informace zde


ne 28. dubna 2024
Běh o krušovický soudek

Kde: Stochov u památného dubu sv. Václava
Délka trati: 20 Km
Start: 9:30 hod
Informace zde


st 1. května 2024
Memoriál Huberta Šuláka

Kde: Trampská osada Údolí oddechu, Podkozí u Chýňavy
Délka trati: 4,4 Km
Start: 10:30
Informace zde


so 4. května 2024
Kačický lesní běh

Kde: Cesta proti hájovně Obora u Kačice
Délka trati: 6 Km
Start: 10:30
Informace zde

© Maratón klub Kladno | Mapa stránek | Napište nám