Maratón klub Kladno

logo

Pepa Poduška vytvořil v Hostivici traťový rekord

Publikováno 9. 10. 2010
V sobotu dne 9. října 2010 se konal 9. ročník Sousedského běhu v Hostivici. Prezence a cíl byl přímo na hrázi Litovického rybníka, největšího z Hostivických rybníků, které byly vybudovány pravděpodobně již ve 14. století a o 200 let později, za vlády Rudolfa II., vodu z rybníků využíval Pražský hrad pro zavlažování svých zahrad.

Sobotní, slunečné ač chladné, podzimní ráno poskytlo při pohledu na rybník nádhernou scenérii a vybízelo k proběhnutí se ještě před začátkem závodu, který organizuje NOVIS Triatlon klub Praha.

Po odběhnutí dětských kategorií, kde Kladno mělo svou zástupkyni, Nikolku Poduškovou, byl v 11 hodin odstartován hlavní závod na 5 km, resp. 4, 9 km. Trať byla náročnější než by se mohlo zdát. Vedla převážně lesními cestami, každou chvíli zatáčka, kopeček nahoru, dolů, i krkolomná lávka se objevila.

Jako první se v cíli objevil Pepa Poduška, který překonal vlastní traťový rekord z roku 2005. Je vidět, že nestárne… Pavel Vinš, orientační běžec, určitě spokojený se značením trati (přesto jedna skupinka běžců přehlédla v zápalu boje šipku z mouky a vydala se nesprávným směrem), skončil na stupních vítězů.

Nechyběl ani Míra Sláma z Hostivice, ale reprezentující Maratón klub Kladno. Jitka Růžičková, zatím čekatelka MK Kladno se při prezenci hlásila ke Kamenným Žehrovicím a doběhla si pro umístění na „bedně“, obsadila bronzovou příčku. Já jsem si alespoň oblékla klubové tričko a běh si spíš užívala, protože moje chatrné úpony mi nedovolily takové tempo, jaké bych si představovala. Tento dobře zorganizovaný závod jsem běžela poprvé, ale doufám, že ne naposled, protože podzimní proběhnutí se krásnou přírodou u „sousedů“ má něco do sebe…

Alice Procházková


Fotografie ze závodu


Maratón klub Kladno

Je spolek se zaměřením na vytrvalostní běh a pořádání běžeckých závodů. 

Nabídka sponzorům
Připravujeme

so 13. července 2024
Libečovská 14

Kde: Restaurace Chicago, Podkozí
Délka trati: 14,2 Km
Start: 10:00
Informace zde


so 17. srpna 2024
Džbánská 6

Kde: Fotbalové hřiště Řevničov
Délka trati: 6 Km
Start: 10:30 a děti 9:30
Informace zde

© Maratón klub Kladno | Mapa stránek | Napište nám