Maratón klub Kladno

logo

Ozvěny Svatého Jána - Dubí 2009

Publikováno 16. 2. 2009
106 běžců v polovině února na startu. 106 běžeckých a lidských osudů. O každém by se jistě snadno napsala třeba kapitolka o deseti a více stránkách a měli bychom hned bichli o více než tisíci… a tak jsem vybral jen střípek z mnoha fotek, které se mi snad brzo podaří umístit na čtvrtmaratonské stránky. A dovolil jsem si malý komentář – ozvěnu. Ozvěnu toho něčeho, co je o potkávání lidí… kteří se potkat chtějí i když při závodě jen na malou chvíli… a leckdy se jen pozdravíme a žádné hlubokomyslné řeči nevedem… ale jak s oblibou nejen já rád říkám: víme o sobě.

  1. Žluté tričko Dlouhána Vládi z Roudnice (Number one či Numero uno?) Mimo jiné vítěz o nejhezčí masku na prosincové unhošťské Čertovské 5.
  2. Skupinové foto: Dlouhán „se nám“ ukazuje již zepředu (125) v prestižním souboji s Gábinou Rakovou, jež cudně zakrývá číslem (223) znak Maratonklubu Kladno na hrudi. Vedle v černém (259) se odhleňuje Igor Tausinger, letos poprvé mezi šedesátníky (mezi nimiž skončil druhý). V pozadí mediální hvězda tohoto mého foto seriálu Jana Šubrtová.
  3. Jirka Ben Pucholt (210) nad zemí. Ben spurtoval poprvé mezi padesátníky, což je hodné zaznamenání. Ještě mu chybí tři maratony do 50, což je počet, který si naplánoval do svých letošních padesátých narozenin… zbývají mu čtyři a půl měsíce… tak se těším, že ty obě padesátky (maratonů i let) pořádně s Benem a ostatními zapijeme.
  4. Ivo Domanský vždycky „podporoval“ ženské běhání u nás. To mám z první ruky – Alici koučoval při jejím prvním maratonu… nevím už před kolika lety. Chvíli jsem si myslel, že jsou s reprezentantkou v bězích do vrchu Helenou Poborskou na rande, ale pak mi došlo, že přeci rozebírají závod (Helena vyhrála).
  5. Jana dává okatě najevo, že ten závod byl pro ni jen taková „zívačka“.
  6. Pavel Bříza vytváří „zátiší“, aby prý měl paparazzi (to jako já) co fotit. Opět Jana Šubrtová s na bílém pozadí se krásně vyjímající Luckou Růžkovou.
  7. Alice Prochajda (295) s Pepou Beránkem se kochají doběhem těch za nimi. Pepu jsme zapíjeli před koncem roku na Kožovce a Alici nějaké to zapíjení také nemine.

Miloš Kmuníček


Maratón klub Kladno

Je spolek se zaměřením na vytrvalostní běh a pořádání běžeckých závodů. 

Nabídka sponzorům
Připravujeme

so 9. března 2024
Těškovský okruh

Kde: Fotbalové hřiště FC Těškov
Délka trati: 7,3 Km
Start: 11:00 a dětské běhy 10:00
Informace zde


čt 14. března 2024
Narozeninová 5

Kde: Městský stadion Kladno (Sletiště)
Délka trati: 5 Km
Start: 16:30
Informace zde


ne 24. března 2024
Jarní běžecký den v Unhošti - Benův memoriál

Kde: Unhošť, Sokolovna, Melicharova 60
Délka trati: 42,2 Km, 21,1 km a 10 km
Start: 10:00
Informace zde


ne 31. března 2024
Testování čipové časomíry - měřený trénink

Kde: Na Cimrmanském, Kladno-Rozdělov
Délka trati: 10 Km
Start: 10:30
Informace zde

© Maratón klub Kladno | Mapa stránek | Napište nám