Maratón klub Kladno

logo

Zlepšení organizace Kladenského maratónu

Publikováno 10. 9. 2008
Při rozboru minulých ročníků KLM vyplynulo několik detailů, které mohly být vyřešeny lépe a k větší spokojenosti běžců i pořadatelů současně. Dovolím si shrnout, jaké změny se podařilo připravit a věřím, že i uskutečnit v letošním 7. ročníku.

Odkládání zavazadel:
závodníci obdrží už při prezentaci visačku shodnou se startovním číslem a touto visačkou označené zavazadlo pouze odevzdají do úschovy v přilehlé sportovní hale, která bude sloužit i jako místo pro převlečení a rozcvičení v případě nepohody. Nepohoda nehrozí – je objednáno ideální maratónské počasí s teplotou okolo 14 stupňů bez srážek. Výdej zavazadel proběhne oproti startovnímu číslu, zavazadla budou střežena,tak jako v minulosti. Občerstvení – nápoje:
bude podáváno v povoskovaných papírových kelímcích, ze kterých lze snáze vytvořit zmáčknutím hubičku a napít se při běhu (namísto plastových kelímků) Řazení na startu:
začněte hned od začátku správným tempem – postavte se dobrovolně poblíž běžců s podobnými ambicemi podle 4 orientačních cedulí na okraji dráhy. Výsledný čas pod 3 hod, pod 3:30, pod 4 hod, 4 hod a více. Po seskupení startovního pole 250 očekávaných běžců těsně před startem bude konec pole 15 metrů od startovní čáry. Není kam spěchat, netlačte se, máte před sebou ještě 42 km. Své tempo si můžete zkontrolovat po odběhnutí dvou a půl okruhů na atletické dráze, kde bude vyznačena meta 1 km s ukazatelem mezičasu. A dále potom na každém celém kilometru podle vlastních hodinek.
Nový asfaltový povrch na 1/5 okruhu:
silnice Kladno – Velká Dobrá, po které vede trať mezi 3. a 4. km hlavního okruhu byla minulý týden nezávisle na pořadatelích nově a hladce vyasfaltována. Díky za to.
Pro diváky a povzbuzující:
přímo na okruhu KLM na okraji lesa vedle Aquaparku je otevřen areál minigolfu s občerstvením. Vzdálenost od startu a cíle 300 m.
Parkování:
při obsazení hlavního parkoviště poblíž hlavní brány Sletiště je možno využít záchytné parkoviště na dvoře bývalých kasáren, 300 m směr Rozdělov.

Všem, se kterými se uvidíme v sobotu 13.9. na Sletišti, přeji příjemně prožitý sportovní den!

Zpracoval Metod Fikes technický ředitel KLM

František Tůma

Maratón klub Kladno

Je spolek se zaměřením na vytrvalostní běh a pořádání běžeckých závodů. 

Nabídka sponzorům
Připravujeme

so 25. května 2024
Běh osvobození Lišany

Kde: Restaurace U Hřiště (sokolovna) Lišany
Délka trati: 7 Km
Start: 11:15
Informace zde


so 1. června 2024
Rozkvetlá Kaštanka

Kde: Restaurace U Splavu, Lhota
Délka trati: 7,5 Km
Start: 10:30
Informace zde


st 12. června 2024
Žehrovický Kalspotkros

Kde: Fotbalové hřiště SK Kamenné Žehrovice
Délka trati: 6,2 km
Start: 17:30
Informace zde


čt 20. června 2024
Běh na Velký vrch

Kde: Restaurace U Netopýra, Poteplí
Délka trati: 2,8 Km
Start: 18:00
Informace zde

© Maratón klub Kladno | Mapa stránek | Napište nám