Maratón klub Kladno

logo

Člen Maratón klubu Kladno u Balatonu

Publikováno 28. 6. 2008
O Ultrabalatonu prohlásil Jan Ondruš, jeden z nejlepších českých ultravytrvalců, že je dobrou přípravou na zářijový Spartathlon (246 km). Letošní tropické počasí vytvořilo takové podmínky, že oběhnou jezero celé nebylo rozhodně snadné. Velkou devizou závodu je nádherné prostředí do 50. kilometru a vytyčení většiny trasy po cyklostezkách.

Na třetí ročník závodu se pořadatelům podařilo přilákat daleko více účastníků než v prvních dvou letech. Podle údajů organizátora činil počet všech běžců 600 (včetně doprovodných akcí) ze šestnácti zemí. Těm, kteří si netroufli zdolat vzdálenost 212 km sami, nabídli pořadatelé možnost běžet ve štafetě a rozdělit si běh do dvou dní s odpočinkem na 111. kilometru. Štafety se skládaly z maximálně pěti běžců. Vyskytly se však i takové, kde štafetu tvořili jen dva závodníci.

Pořadatelé stejně jako v předchozích ročnících dovolili běžcům jejich doprovod na kolech. To se stalo obrovskou výhodou, neboť zajištěné občerstvení od organizátorů velmi pokulhávalo. Zejména v první polovině běhu nenacházeli závodníci na stanicích to, co bylo slíbeno. Sortiment byl chudý, a tak jej alespoň částečně nahrazovalo velmi ochotné chování obsluhy.

Ze 133 přihlášených se na start individuálního běhu postavilo 13 žen a 82 mužů. Závod dokončilo 7 žen a 48 mužů. Nejlepší ženou byla Ildikó Wermescher (Spuri SC/HUN), která se s nástrahami tratě vypořádala za 25:56:50 a vítězem mužské kategorie, i absolutním, se stal legendární Řek Yiannis Kouros s časem 19:27:52.

Českou republiku zastupovalo u Balatonu šest Čechů. Obě ženy, Pavlína Procházková (Lokomotiva Beroun) a Martina Němečková, bohužel nedoběhly. Pavlínu potrápil žaludek a Martina skončila zcela vyčerpaná 14 kilometrů před cílem. Z mužů byl nejlepší Daniel Orálek na vynikajícím čtvrtém místě v čase 22:25:45. Velmi vyrovnaný souboj sváděli Martin Hunčovský (Spolana Neratovice) a Petr Syblík (Maratón klub Kladno). Zkušenější Martin měl druhý den více sil a doběhl na 18. místě v čase 29:01:17. Petr, pro kterého to bylo první setkání s takovýmto závodem, doběhl za Martinem na 19. místě v čase 29:33:27. Čtvrtým Čechem byl Jan Ondruš zmíněný v úvodu. Bez vlastního doprovodu doběhl třicátý s časem 30:45:05.

Stránka pořadatele: http://www.ultrabalaton.hu

Výsledky: http://home.sch.bme.hu/…B/index.html

Petrovi zápisky: http://wittyhosvet.blogspot.com

František Tůma

V cíli Ultrabalatonu

Maratón klub Kladno

Je spolek se zaměřením na vytrvalostní běh a pořádání běžeckých závodů. 

Nabídka sponzorům
Připravujeme

st 23. června 2021
Žehrovický Kalspotkros

Kde: Fotbalové hřiště SK Kamenné Žehrovice
Délka trati: 6,2 Km
Start: 17:30
Informace zde


so 31. července 2021
Mšecká sedmička

Kde: Fotbalový stadion TJ Sokol Mšec
Délka trati: 7 Km
Start: 11:00
Informace zde


so 11. září 2021
Kladenský maratón

Kde: Městský stadion Kladno (Sletiště)
Délka trati: 42,195 Km
Start: 10:00
Informace zde


st 15. září 2021
Memoriál Viléma Šubrta

Kde: Stadion SK Nové Strašecí
Délka trati: 6 Km (dětské běhy)
Start: dospělí 18:00 a děti v 16:00
Informace najdete zde.

© Maratón klub Kladno | Mapa stránek | Napište nám