Maratón klub Kladno

logo

Winter Trophy 2013

Publikováno 11. 2. 2013

Zimní cena Maratón klubu Kladno 2013 je za námi. Je tedy na místě nechat vynořit nyní již ex post ta „pro a proti“ takto koncipovaného vyhodnocení a nechat trochu zaostřit rozmazané obrysy záměru, jehož smysluplnost se před jeho naplněním dala jen odhadovat.

Nemám ambici dobrat se těmito řádky k nějakému resumé – či vlastní nápad jako takový snad dokonce pochválit – neb by to ode mě nemohlo být objektivní. Nicméně subjektivně proč neventilovat pocit, že alespoň co do počtu klasifikovaných to má jakous takous vypovídací schopnost. A věřím, že zúčastnění se povětšině nad výsledky zastavili a zkoukli ty některé odstupy a situace, kdy ač výjimečně, ale v pár případech došlo k předjímaným soubojům.

Tak například Jirka Fingerhut v Třtici Jardu Mlejnka porazil o 22 vteřin, ovšem tento náskok mu do dvou dalších závodů nestačil a celkově zaostal za Jardou o vteřin 55, nicméně myslím, že druhé místo Jirka nepovažuje za neúspěch. Vašek Klos zase sice v Dubí prohrál o 22 vteřin s Jardou Šťastným, čímž se mu náskok z předchozích závodů ztenčil, ale pořád mu stačil, aby se umístil na třetím místě před Jardou.

Žen všechny závody odběhlo jen dohromady 6, ale i tak lze zmínit, že v celkovém pořadí se vítězka nad 35 Petra Reichlová vklínila před 2 mladý a obsadila 3. místo. A také zde se pořadí po posledním závodě měnilo, když Hana Matoušková předběhla v Dubí Lenku Hnízdilovou o víc, než kolik ztrácela po soubojích těchto dvou žen z prvních dvou závodů. Souboj o celkového vítěze svedli Dan Kupidlovský s Pepou Poduškou. Zde Pepa byl lepší na Zimním běhu Iva Domanského, ale ve Třtici a v Dubí na Dana nestačil a v celkovém součtu si Dan Kupidlovský odnáší pomyslný vavřín vítěze nultého „pokusného“ ročníku Winter Trophy Marathon clubu Kladno, mohu-li v nadsázce použít anglikánskou mutaci názvu…

Celkem všechny 3 závody absolvovalo 27 bežců a běžkyň, nejpočetněji jako obvykle padesátníci, pak čtyřicátníci a teprve poté mladý. Pro rok 2014 jsou Kongresem MK do Zimní ceny zařazeny závody 4 (Slaný, Třtice, Zimní běh a Dubí), což oproti 3 letošním může počet běžců s plnou účastí snížit, na druhou stranu to již nebude úplná novinka a třeba někdo si pohlídá účast s větším zájmen než letos.